Korzystanie z nielegalnego oprogramowania jest przestępstwem. Przedstawione tutaj materiały mają wyłącznie charakter edukacyjny. Kto nabywa albo przyjmuje, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przedmiot będący nośnikiem programu komputerowego rozpowszechnianego lub zwielokrotnionego bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)).

Łatka KB971033

Aplikacja usuwająca komunikaty o nieoryginalności systemu Windows 7 ujrzała swoje światło dzienne już jakiś czas temu, natomiast dziś udało mi się ją w końcu wypróbować. Poniższa metoda nie sprawi, że nasz system będzie legalny, a jedynie usunie powiadomienia! ZALECAM ZAKUP ORYGINALNEGO OPROGRAMOWANIA. Metodę przedstawiam dla celów edukacyjnych.

Jeżeli padłeś ofiarą fałszywego oprogramowania to po pierwsze powinieneś poczytać informacje zamieszczone na stronach firmy Microsoft. Jeżeli natomiast drażni cię czarne tło, i wyskakujące monity o posiadaniu nielegalnej kopii możesz użyć niewielkiego programiku zwanego intuicyjnie RemoveWAT 2.2, by komunikaty te usunąć. Aplikacja wyłącza pojawianie się wszystkich dymków i okienek o nieoryginalności oraz usuwa informację o stanie aktywacji. Co chyba ważne, można potem pobierać aktualizacje i raczej cały system działa bez zarzutu ( przynajmniej ja jeszcze nic nie zauważyłem). Nie można potem sprawdzić czy system jest oryginalny ponieważ nie można odczytać informacji o stanie aktywacji ale to chyba nie przeszkadza ludziom korzystającym na "krzywy ryj" z pracy programistów amerykańskiej firmy.

Podobnie jak w przypadku Windows XP pojawia nam się ( a raczej znika tapeta) czarny pulpit, którego nie za bardzo możemy zmienić. W dolnym prawym rogu pokazuje się informacja o wersji systemu wraz z wielokrotnie powtarzanym ostrzeżeniem:

Jeszcze jedno okno informacyjne...

Czas najwyższy na wcześniej wspomniany programik RemoveWAT 2.2 (Windows Activation Technologies). Po uruchomieniu pojawia się główne okno programu

Jedyne co trzeba zrobić to klepnąć w główny przycisk " Remove WAT" a następnie zatwierdzić OK jak pokazałem poniżej.

Komputer zostanie ponownie uruchomiony, a my będziemy się cieszyć Windowsem bez powiadomień. Jedyna zmiana jaką da się zauważyć po odpaleniu tej aplikacji to brak informacji o stanie aktywacji .

Ale jak wspominałem, chcący korzystać nielegalnie będą to mieli w głębokim poważaniu. Programik można wyszukać w Internecie, np. TU!