Wiele osób może być niezadowolonych z faktu wysyłania przez filtr SmartScreen do firmy Microsoft informacji na temat instalatora każdej aplikacji instalowanej na komputerze. Z tego powodu postanowiliśmy przedstawić sposób, w jaki możliwe jest wyłączenie filtru SmartScreen, co skutkuje zaprzestaniem wysyłania tych danych.

Otwórz pasek boczny i wybierz element "Wyszukiwanie" . W polu wyszukiwania wpisz frazę "panel sterowania" . Uruchom znalezioną pozycję.

Przejdź do sekcji "System i zabezpieczenia", a następnie wybierz "Centrum akcji"

Z menu nawigacyjnego po lewej stronie wybierz pozycję Zmień ustawienia filtru Windows SmartScreen. W oknie ustawień filtru SmartScreen zaznacz opcję Nie rób nic (wyłącz filtr Windows SmartScreen)

Centrum akcji od razu poinformuje, że filtr SmartScreen jest wyłączony, co może zmniejszyć bezpieczeństwo komputera

Ponadto, w zasobniku systemowym wyświetlana będzie przez Centrum akcji ikona przypominająca o ważnym problemie. Na szczęście można wyłączyć informowanie o stanie funkcji Windows SmartScreen. Aby to zrobić, należy wrócić do Centrum akcji i w sekcji Zabezpieczenia kliknąć na Wyłącz komunikaty dotyczące funkcji „Windows SmartScreen”. Można zamknąć okno Centrum akcji.

Filtr SmartScreen został wyłączony i nie będzie wysyłał już informacji na temat aplikacji do firmy Microsoft.