Producenci nagrywarek i napędów CD-ROM stale aktualizują wersje firmware dla swoich produktów.
Aktualizacje usuwają błędy, wprowadzają poprawki oraz dodają nowe funkcje. Zatem jak wgrać nową wersję firmware do napędu?
To również zależy od producenta, gdyż podobnie, jak w przypadku kart grafiki, istnieje masa sposobów. Oczywiście, tylko jeden z nich nadaje się dla naszego modelu.
Powinniśmy zatem, wstąpić na witrynę producenta, aby dowiedzieć się więcej na temat samej operacji aktualizacji firmware'u dla naszego modelu. Jednak, przed przystąpieniem do aktualizacji powinieneś zastosować się do poniższych wskazówek:

  • Podepnij napęd samotnie jako Master na dowolnym kanale sterownika.
  • koniecznie wyłącz DMA dla napędu
  • wyłącz automatyczne powiadamianie o włożeniu płyty
  • sprawdź, czy w napędzie nie ma płyty. Jeżeli jest - wyciągnij ją
  • podczas aktualizacji stosuj się do komunikatów podawanych na ekranie
  • gdy masz uruchomiony program antywirusowy - na czas aktualizacji firmware'u koniecznie go wyłącz
  • postaraj się o ciągłość napięcia podczas operacji aktualizacji
Operacja aktualizacji BIOS'u czy firmware'u nie jest wcale skomplikowana, ale nie należy też do najłatwiejszych i nieryzykownych. Należy dokładnie śledzić wszystkie komunikaty pojawiające się na ekranie i dokładnie się do nich stosować. Ważną, aczkolwiek banalną sprawą jest zapewnienie ciągłości napięcia podczas aktualizacji. Gdy podczas tej operacji zabraknie prądu, będziemy musieli udać się do fachowego serwisu. Dlatego też, jeśli nie mamy żadnych kłopotów z naszym komputerem, a wszystko wygląda jakby było w porządku nie musimy aktualizować BIOS'u czy firmware'u.

Aktualizacja firmware napedów LG

LG ODD Online Firmware Update jest programen bardzo bezpiecznym. Firma LG zadbała bardzo dobrze. Nie dość, że daje 2 lata gwarancji na swój sprzęt, to jeszcze udostępniła taki program.

Program przeznaczony dla posiadaczy nagrywarek marki LG.
Dzięki niemu użytkownicy napędów tego producenta będą mogli być na bieżąco powiadamiani o nowych biosach przeznaczonych dla ich nagrywarek.

Program LG ODD do pobrania.