Czasami pobieramy z Internetu gry lub programy np. Windows, Live CD, Hiren's BootCD, płyty ratunkowe Acronis True Image, Norton Ghost itp.
Są to obrazy płyty (no chyba, że jakiś mało doświadczony użytkownik wstawił jak zwykle pliki ).

Jeżeli znajdziemy interesującą nas grę w internecie to widzimy, że jest ona podzielona na części np.w winrar.
Po pobraniu wszystkich części na dysk, klikamy prawym przyciskiem myszy na 1 część naszej spakowanej gry i z menu kontekstowego wybieramy "Wypakuj tu".
Pozostałych części naszej gry nie ruszamy, gdyż winrar zrobił to za nas.

Rozszerzenia obrazu płyty mogą być różne np.:
*.iso, *.isz, *.bin, *.cue, *.mds, *.mdf, *.nrg, *.ashdisc, *.b6t, *.b6i, *.b5t, *.b5i, *.bwt, *.bwi, *.c2d, *.ccd, *.ccd, *.cif, *.daa, *.dao, *.dmg, *.dvd, *.fcd , *.gcd, *.gi, *.ima, *.img, *.ixa, *.lcd, *.md1, *.ncd, *.p01, *.pdi, *.p2i , *.pdi, *.pxi, *.rif, *.rdf, *.tao, *.uif, *.VaporCD, *.vc4, *.vcd, *.vdi, *.xa, *.xmd, *.xmf, *.timg, *.hfs , *.bif, *.flp

Jak wypalić obraz płyty pokaże na przykładzie popularnego programu UltraISO, który w przeciwieństwie do Nero obsługuje więcej rozszerzeń formatów obrazu płyt.

Uruchamiamy program i przechodzimy do zakładki : "Narzędzia" a tam "Wypal obraz CD"

Wybieramy najmniejszą prędkość nagrywania i klikamy Wypal

Trwa nagrywanie obrazu

Być może ktoś zada pytanie dlaczego UltraISO?
Polecam właśnie ten program ze względu na duży format obsługiwanych rozszerzeń plików jak i na edycję obrazu ( np. dodanie do obrazu naszej gry pliku tekstowego w którym zapisaliśmy serial do gry, lub inne dodatki).

UWAGA !!!

W przypadku pobrania systemu operacyjnego należy zwrócić uwagę na bootowanie naszej płytki (patrz screen)


Małe Uwagi

Zapewne wielu z was pobrało (pobierało) system operacyjny windows 7 z różnych uploadów i ma kłopot z wypaleniem bootującej płytki z systemem.
Nie jest to reklama "Piractwa" lecz nauka programu UltraIso.

Jeden z kolegów (@tato46) , nakłonił mnie do napisania tego opisu, gdzie On sam pisze:

Zmarnowałem już kilka płyt,a chcę zrobić bootowalną płytę z win 7.Na Twojej stronie bardzo pięknie to opisałeś i to jest ok,ale jest małe ale.Za cholerę nie mogę zrobić bootowalnego windowsa.Wszystkie win które ściągnąłem(a było już ich troszkę)w ultra iso są Botoowalna UFD,a nie Bootowalna.Przeleciałem tony stron internetoiwych w poszukiwaniu rozwiązania tego(hehehe mojego)problemu,ale dooooopa.Mam oczywiście Win 7,ale na pendrive i z niego mogę instalować system,jednak trwa to dosyć długo(i czasami pendriver jest potrzebny) a jednak płyta to płyta.Wytłumacz mi jak chłopu na roli(oczywiście jeżeli możesz)jak to zrobić,aby nagrać na płytę tego cholernego wina i żeby to cholerstwo(o ustawieniach w biosie wiem)startowało.Pozdrawiam.

Na początek sprawdzamy w Ultra Iso czy nie mamy dwóch katalogów (różnią się wielkością Czcionki) takich samych o nazwie boot. Zostawiamy katalog "boot", w którym są pliki fonts,pl-pl, bcd itd. Natomiast katalog pisany z dużych liter [BOOT] - usuwamy.

Następnie klikamy na ikonkę "Właściwości" i tam zaznaczamy "Joliet" odznaczając przy okazji "UDF". (jak odznaczysz UDF to samo powinno wyjśc iso 9660 oraz Joliet)

Jeżeli wykonaliśmy wszystkie czynności klikamy na ikonkę dyskietki aby zapisać kompilację (albo z menu "plik" kliknij na zapisz).

Wielkie,WIELKIE dzięki.Dzisiaj z samego rana wypaliłem płytę(zgodnie z Twoimi poradami)i WRESZCIE MAM!!!!!!!!!!Jeszcze raz dzięki.A tak na marginesie to mógłbyś do tematu"Jak wypalić obraz płyty pobrany z internetu",dodać te ustawienia we właściwościach,bo wszędzie gdzie zaglądałem na stronach internetowych jest tylko jak wypalić,ale zero ustawień,a jak widziałem dużo ludzi ma z tym problem.