Do integracji Service Pack z Windows XP będzie potrzebny nam odpowiedni program, będzie to nLite służący do integracji sterowników, usuwania komponentów z systemów Windows Server 2003, XP oraz starszych. Przed rozpoczęciem jakich kol wiek działań musimy zainstalować program, podczas instalacji wybieramy język angielski (polski będzie dostępny później).Po zainstalowaniu programu nLite uruchomiamy go wybierając j. polski. Po wybrani języka przechodzimy do umieszczenia naszej płyty w napędzie po czym wybieramy napęd oraz wybieramy folder do którego nasza instalka ma zostać skopiowana.

Po zakończeniu kopiowania program wyświetli nam informacji dotyczące naszego systemu, klikamy dalej.

Następnym krokiem będzie wybranie opcji Service Pack oraz Boot-owalny obraz ISO
Jak również można za jednym razem, zintegrować sterowniki np.sata, lub inne dla potrzeb naszego sprzętu

Po czym przechodzimy dalej i wybieramy lokalizacje naszego SP. W kolejnym kroku program zintegruje naszego SP z systemem Windows oraz przejdzie do tworzenia obrazu ISO.

Aby utworzyć obraz systemu klikamy przycisk Utwórz obraz po czym wybieramy lokalizacja zapisu naszego obrazu. Po wybraniu lokalizacji zapisu program zacznie tworzyć obraz.

vLite - alternatywa windows 7

Program vLite umożliwia tworzenie płyt instalacyjnych ze swoimi ustawieniami - tweakami, patchami, ikonami oraz zintegrowanym Service Packiem. Za pomocą vLite można stworzyć płyty instalacyjne systemu Vista pozbawione takich programów jak Windows Media Player, Internet Explorer, Outlook Express, MSN Explorer, Messenger itp. Po usunięciu wymienionych narzędzi aplikacja daje możliwość tworzenia bootowalnych obrazów płyt z możliwością późniejszego ich nagrania lub przetestowania w napędzie wirtualnym. Jedną z ciekawszych opcji programu jest możliwość wstawienia swojego klucza licencyjnego do instalatora oraz wszystkich innych programów, które potrzebujemy i z których korzystamy na co dzień w taki sposób, że cały proces instalacji zostanie zautomatyzowany.